SHAİYA KAHİN REHBERİ

SHAİYA KAHİN REHBERİ

Shaiya kahin rehberi
Öncelikle kullanacağım birkaç terimi açıklayayım:
Savaş rahibi (SR)
İyileştici rahip (İR),
stat puanı = nitelik puanı,
skill puanı = yetenek puanı

Shaiya kahin rehberi
Eğer herhangi bir sorunuz,görüşünüz varsa bildirmekten çekinmeyin..Aynı zamanda eksiklikler görürseniz yazın Smile

1. NEDEN RAHİP/KAHİN ?

Shaiya kahin rehberi
Artıları:
-Rahipler iyileştirme ve ölüleri diriltme yeteneğine sahip tek sınıftır. Şüphesiz...
-Rahipler her sınıfla beraber 2li kasabilir veya her partide buff vererek ve şifa basarak partileri güvende tutarlar.
-Rahipler uygun parti bulduklarında en hızlı seviye (lvl) atlayan sınıftır. Çünkü rahipler sadece iyileştirme amaçlı oldukları için hangi renk yaratıklarda kastıkları onlar için fark etmez.
(Partide 7 lvl dan fazla fark bulunmadığı takdirde...çünkü o zaman TP alamazsınız.)
-Rahiplere her zaman ihtiyaç vardır. Hem pvp hem de kasarken çok faydalıdırlar.
-Rahipler atak yapılı ya da iyileştirme yapılı olabilirler, hatta DEF vererek tank bile olabilirler. Tercih sizin... Alışılmış kalıpların dışına çıkabilirsiniz...

Shaiya kahin rehberi
Eksileri :
-Savaş rahibi olmadığınız takdirde seviye atlamak için her zaman bir partiye ihtiyacınız vardır.
-Rahipler genelde en düşük defansa sahip dolayısıyla en çabuk ölen karakter sınıfıdır. Genelde iyileştirme yapılı olduklarından PVP de en önce seçilen hedeflerdir.

2.MODLAR

-Kolay Mod:Sadece 30.seviyeye kadar çıkabilirsiniz ve özel skiller bu modda kullanılamaz.Rahip olarak işe yaramazsınız.Bu seçeneği atlayın Smile

-Normal Mod:Bu modda her seviye atladığınızda 5 nitelik ve 3 yetenek puanı alırsınız.Seviye atlamak için gereken TP azdır ve hızlı yükselirsiniz. Normal modda en yüksek korkunç özellikli 4 delikli zırhlar ve silahlar kullanılabilir.

-Zor Mod:Bu modda her seviye atladığınızda 7 nitelik 5 yetenek puanı alırsınız ve seviye atlamak için daha fazla TP ye ihtiyaç duyarsınız.Normal mod oyunculardan daha güçlü olursunuz ve özel skilleriniz bulunur.Efsanevi nitelikteki 5 delikli zırh ve silahları kullanabilirsiniz.

-Aşırı Mod: Zor modda 40. seviyeye ulaştığınızda aşırı mod açılır.Bu modda her seviye atladığınızda 9 nitelik 5 yetenek puanı alırsınız.AŞIRI MODDA ÖLDÜĞÜNÜZDE 180 SANİYE İÇİNDE BİR RAHİP TARAFINDAN DİRİLTİLMENİZ YA DA DİRİLME TAŞINIZIN BULUNMASI GEREKLİDİR.YOKSA KARAKTERİNİZ BU SÜRE DOLUNCA TAMAMEN SİLİNİR!
Aşırı modda tüm skilleri alabilirsiniz. Örneğin: aşırı mod 60.seviye skili...Ayrıca en güçlü sayılan ilahi yani 6 delikli zırh ve silahları ancak bu modda kullanabilirsiniz.

**Aşırı modda dirilmek için gerekli nesne ve durumlar: Normal dirilme taşı,sürekli dirilme taşı(3 saat boyunca her öldüğünüzde en yakın şehirde otomatik olarak dirilirsiniz)Ayrıca SADECE RAHİPLERİN DİRİLTME LVL 2 skili sizi kaldırabilir.Bu skill sadece lvl 31 de açılır!!


Modlara göre nitelik puanı dağılımı:
Parti için =partilerde uygun stat dağılımları, Solo için = tek başınıza kasarken kullanabileceğiniz dağılımlar.

Normal mod için :
Bu modda 5 stat puanı alırsınız. Rahip sınıfı için çeşitli denemeler yapmanız bu modda önerilmez! Size tavsiyem full BIL gitmenizdir.
-Full BIL (5) : en çok kullanılan ve en güzel nm yapısıdır. Partinizi iyileştirmede sorun yaşamazsınız.(Parti için)
-Full ZEK (5) : normal mod için fazla önerilmez. Eğer tek başınıza kesip biçmek istiyorsanız kullanabilirsiniz. Ancak fazla etkili olmaz.(solo için)
-BIL/DEF (3/2) : biraz dayanıklılık biraz iyileştirme... tavsiye edilmez çünkü puanlarınız bölmüş olursunuz. Etkili iyileştirmeniz olmaz.

Zor Mod için :
Bu modda 7 stat puanı alırsınız. Çeşitli değişik rahip türleri deneyebilirsiniz. UM de silinme korkusu burada olmadığından daha rahatsınızdır ve pvp için değişik fikirler uygulayabilirsiniz. Size önerim ful BIL ya da BIL/DEF dağılımlardır.
-Full BIL (7) : En çok kullanılan zor mod yapısıdır. İyileştirmeniz yüksek değerlere ulaşır ancak sizi dayanıksız bırakır hiç DEF vermediğiniz için.(Parti için)
-BIL/ZEK (5/2) :Bu dağılım size nm moda bir rahip kadar iyileştirme gücü ve biraz da büyü atağı verir. Partilerde etkili bir şekilde şifa basarsınız. Solo kasabilirsiniz ancak yavaş olur.(Parti için)
-BIL/DEF (5/2) : Bu dağılım güzel bir pvp dağılımıdır. Kasarken de etkilidir. hem normal mod kadar iyileştirme yeteneği hem de dayanıklılığınız bulunur.(Parti için )
-Full ZEK (7) : Bu şekilde solo kasmanız çok rahat olur, büyü atağınız çok fazladır, ancak iyileştirme yeteneğiniz çok kötü seviyelerde kalır.(Solo için)

Aşırı Mod için :
Bu modda 9 stat puanı alırsınız. Önünüzde çok çeşitli dağılımlar sizi beklemekte... Ayrıca özel skillerle birlikte çok güçlü bir rahip yaratabilirsiniz. Size tavsiyem full BİL ya da BİL/DEF rahibi seçmeniz.
-Full BIL (9) : Yaygın bir rahip stilidir. Size en mükemmel iyileştirme seviyelerini sağlar ancak kendinizi korumak için başkalarına ihtiyaç duyarsınız.(Parti için)
-BIL/ZEK (6/3) :Bu dağılın size iyi bir iyileştirme gücü ve vasat bir atak sağlar. Rahat bir şekilde partilerde rahiplik yapıp, tek başınıza da yavaş da olsa solo kasabilirsiniz.(Parti ve solo için)
-BIL/DEF(6/3)(5/4): Bu dağılım size etkili bir iyileştirme ve savunma sağlar. En yaygın pvp rahibi cinsidir ancak solo kasmanız biraz zordur.(parti için)
-ZEK/DEF(7/2): Nadir bir aşırı mod dağılımıdır. HM bir büyücü kadar atağa sahip olursunuz ama aynı zamanda dayanıklılığınız da gelişime açıktır.
-Full ZEK (9) : İyileştirme gücünüz çok düşük olacaktır ancak büyü atağınızla ancak birkaç kiçi boy ölçüşebilir.

Bu puan dağılımları sadece size yol göstermek için yazılan tavsiyelerimdir. Bu dağılımların çoğu denenmiş ve doğrulanmıştır. Yine de kendi rahibinizi yaratmak size kalmış... Unutmayın aşırı modda kanınıza dikkat edin ve Rahibinizle iyi vakit geçirin Smile

4.YETENEKLER/SKİLLER


-PASİF-
Sv: seviye(hangi seviyede açıldığı)
P: puan(açabilmek için kaç puan gerektiği)

1.HANÇER USTA:
Seviye 1: Pasif yetenek, hançer ile yapılan saldırılarda oyuncunun saldırı gücünü 5 arttırır.(sv5-2p)
Seviye 2: Pasif yetenek, hançer ile yapılan saldırılarda oyuncunun saldırı gücünü 12 arttırır.(sv16-3p)
Seviye 3: Pasif yetenek, hançer ile yapılan saldırılarda oyuncunun saldırı gücünü 20 arttırır.(sv25-4p)
*Eğer SR olmak istiyorsanız bu yeteneği arttırın…

2.MANA EGZERSİZİ:
Seviye 1: Pasif yetenek, oyuncunun maksimum MP'sini 100 arttırır.(sv5-2p)
Seviye2: Pasif yetenek, oyuncunun maksimum MP'sini 255 arttırır.(sv16-3p)
Seviye3: Pasif yetenek, oyuncunun maksimum MP'sini 448 arttırır.(sv25-4p)
*Rahibiniz ne olursa olsun Mana sizin her şeyiniz..Arttırın!

3.GEVŞEME:
Seviye1: Bu yetenek savaş halinde değilken HP, MP ve DP'nin 3 saniyede bir %%4 yükselmesini sağlar.(sv6-1p)
Seviye2: Bu yetenek savaş halinde değilken HP, MP ve DP'nin 3 saniyede bir %%6 yükselmesini sağlar.(sv15-2p)
Seviye3: Bu yetenek savaş halinde değilken HP, MP ve DP'nin 3 saniyede bir %%8 yükselmesini sağlar.(sv26-2p)
*Her klasta oyuncunun arttırması gereken bir yetenek.

4.YORUMLAMA:
Seviye1: Pasif yetenek, oyuncunun düşmanın söylediklerini %%30 ihtimalle anlamasını sağlar .(sv13-1p)
Seviye2: Pasif yetenek, oyuncunun düşmanın söylediklerini %%60 ihtimalle anlamasını sağlar .(sv22-2p)
Seviye3: Pasif yetenek, oyuncunun düşmanın söylediği herşeyi anlamasını sağlar .(sv51-3p)
*Eğer pvp yapacaksanız almalısınız.En düşük seviye 2 de bırakın..ama 1-60 pvpsi için lvl 3 ü alınabilir.Puandan tasarruf için ihmal edilebilir.

5.HAMAL:
Seviye1: Pasif yetenek, maksimum çanta sayısını 3'e çıkartır.(sv12-1p)
Seviye2: Pasif yetenek, maksimum çanta sayısını 4'e çıkartır.(sv26-2p)
Seviye3: Pasif yetenek, maksimum çanta sayısını 5'e çıkartır.(sv46-2p)
*Hamal = daha çok yer.Kullanışlı bir skil..Alınız…

-TEMEL-

6.BÜYÜLÜ MERMİ:
Seviye1: Büyülü Ok: Doğal olmayan büyülü bir ok ateşler. Oyuncunun büyü gücüne ek olarak 29 puan hasar verir.(sv1-2p)
Seviye2: Büyülü Küre: Doğal olmayan büyülü bir ok ateşler. Oyuncunun büyü gücüne ek olarak 60 puan hasar verir.(sv10-2p)
Seviye3:Büyülü Mermi: Doğal olmayan büyülü bir ok ateşler. Oyuncunun büyü gücüne ek olarak 118 puan hasar verir.(sv20-3p)
*Oyuna ilk başladığınızda alcağınız büyü.Yüksek lvllara çıkana kadar size yardımcı olacak .Arttırın!

7.VÜCUT KALKANI
Seviye1: Hayır duası, 5 dakikalığına oyuncunun fiziksel savunma gücünü 12 puan ve fiziksel ataklardan sıyrılma ihtimalini %%2 arttırır.(sv2-3p)
Seviye2: Hayır duası, 5 dakikalığına oyuncunun fiziksel savunma gücünü 24 puan ve fiziksel ataklardan sıyrılma ihtimalini %%4 arttırır.(sv17-4p)
Seviye3: Hayır duası, 5 dakikalığına oyuncunun fiziksel savunma gücünü 47 puan ve fiziksel ataklardan sıyrılma ihtimalini %%7 arttırır(sv34-4p)
*Rahip olarak düşük defansınızı arttıran en yardımcı büyünüz!Arttırın…daha uzun yaşarsınız.

8.BUZ TOPU
Seviye1: Temel su büyüsü olan buztopu hedefe oyuncunun büyü gücü artı 34 puan hasar verir. Düşman 3 saniyeliğine yavaşlar.(sv3-2p)
Seviye2: Temel su büyüsü olan buztopu hedefe oyuncunun büyü gücü artı 80 puan hasar verir. Düşman 5 saniyeliğine yavaşlar.(sv14-3p)
Seviye3: Temel su büyüsü olan buztopu hedefe oyuncunun büyü gücü artı 175 puan hasar verir. Düşman 7 saniyeliğine yavaşlar.(sv27-3p)
*Düşük lvllarda faydalı ancak yüksek lvllarda gereksiz bir büyü. Pvp için faydalı..pvpciyseniz arttırın!

9.PÜRDİKKAT
Seviye1: Bu yetenek oyuncunun 10 metreye kadar mesafede gizlenmiş olan düşmanları farketmesini sağlar. 30 saniyeliğine etkilidir. Düşmanın gizliliği otomatik olarak ortadan kalkar.(sv8-2p)
Seviye2: Bu yetenek oyuncunun 20 metreye kadar mesafede gizlenmiş olan düşmanları farketmesini sağlar. 30 saniyeliğine etkilidir. Düşmanın gizliliği otomatik olarak ortadan kalkar.(sv23-3p)
Seviye3: Bu yetenek oyuncunun 30 metreye kadar mesafede gizlenmiş olan düşmanları farketmesini sağlar. 30 saniyeliğine etkilidir. Düşmanın gizliliği otomatik olarak ortadan kalkar.(sv36-3p)
*Çok faydalı bir pvp skili…Seviye2 ye kadar arttırın 3 e puan harcamaya değmez.

10.ARINDIRMA
Seviye1: Büyü, hedefi zehir, hastalık, yanılgı, korku, ölüm hükmü, körlük ve kötü şans gibi etkilerden arındırır.(sv9-2p)
Seviye2: Büyü, hedefi zehir, hastalık, yanılgı, korku, ölüm hükmü, körlük, kötü şans, uyku, bilinçsizlik, dil tutulması, karanlık, tutulma ve yavaşlama gibi etkilerden arındırır.(sv19-3p)
Seviye3: Büyü, hedefi ruhsal çöküş, takip, dönüştürme, ölüm hükmü ve elemental olmayan etkilerden arındırır.(sv34-3p)
*Her türlü kötü etkiyi üzerinizden kaldırır.Sonuna kadar Arttırın!

11.BÜYÜNÜN İZİ
Seviye1: Elemental olmayan büyü, hedefe anında oyuncunun büyü gücü artı 130 puan hasar verir.(sv14-3p)
Seviye2: Elemental olmayan büyü, hedefe anında oyuncunun büyü gücü artı 217 puan hasar verir.(sv24-3p)
Seviye3: Elemental olmayan büyü, hedefe anında oyuncunun büyü gücü artı 343 puan hasar verir.(sv34-4p)
*Pvp Savaş rahibi ve düşük lvl solo kasmak için arttırın.

12.YORGUNLUK
Seviye1: Beddua, düşmanın dayanıklılık puanını 30 saniye içinde 470 düşürür.(sv16-3p)
Seviye2: Beddua, düşmanın dayanıklılık puanını 30 saniye içinde 730 düşürür.(sv28-3p)
Seviye3: Beddua, düşmanın dayanıklılık puanını 30 saniye içinde 1100 düşürür.(sv40-3p)
*Tam bir pvp skilidir.Cengaverler/Savaşçılar üzerinde kullanılabilir.İsteğe bağlı…

13.MANA-KAYBI
Seviye1: Beddua, düşmanın mana puanını 30 saniye içinde 380 düşürür.
Seviye2: Beddua, düşmanın mana puanını 30 saniye içinde 630 düşürür.
Seviye3: Beddua, düşmanın mana puanını 30 saniye içinde 1430 düşürür.
*Etkili bir pvp skili büyücü,pagan,kahin veya rahiplere karşı kullanılabilir.isteğe bağlı…

-SAVAŞ-

14.İYİLEŞTİRME
Seviye1: Bu temel şifa büyüsü HP'yi oyuncunun bilgeliği artı 60 puan arttırır.(sv2-2p)
Seviye2: Bu temel şifa büyüsü HP'yi oyuncunun bilgeliği artı 130 puan arttırır.(sv11-2p)
Seviye3: Bu temel şifa büyüsü HP'yi oyuncunun bilgeliği artı 300 puan arttırır.(sv26-2p)
*İlk ve en temel şifa büyünüz.Arttırın!

15.BÜYÜ KORUMASI
Seviye1: Bu yetenek 2 büyü saldırısını etkisiz kılar. Ancak 1 dakika içerisinde bir büyü saldırısı olmaması durumunda etkisini kaybeder.(sv4-3p)
Seviye2: Bu yetenek 3 büyü saldırısını etkisiz kılar. Ancak 1 dakika içerisinde bir büyü saldırısı olmaması durumunda etkisini kaybeder.(sv17-3p)
Seviye3: Bu yetenek 4 büyü saldırısını etkisiz kılar. Ancak 1 dakika içerisinde bir büyü saldırısı olmaması durumunda etkisini kaybeder.(sv30-3p)
*Hem pvp hem de kasarken ihtiyacınız olabilecek bir büyü.Arttırın!

16.KENDİNİ İYİLEŞTİR (SADECE AŞIRI MOD A ÖZEL)
Seviye1: Şifa büyüsü, oyuncunun HP'sini anında 75 puan artı oyuncunun BİL'i kadar arttırır.(sv4-3p)
Seviye2: Şifa büyüsü, oyuncunun HP'sini anında 230 puan artı oyuncunun BİL'i kadar arttırır.(sv21-5p)
Seviye3: Şifa büyüsü, oyuncunun HP'sini anında 560 puan artı oyuncunun BİL'i kadar arttırır.(sv44-5p)
*Arka arkaya kendinize şifa basmanızı sağlar.Dikkat edin bu skil DP nize de bağlıdır!Mutlaka Arttırın!

posted under |

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa